Power of 4

„Power of 4” – siła czterech miejsc!

Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z trzema centrami konferencyjnymi. Razem jesteśmy w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Gdańsku: Centrum Konferencyjne Kopernik w Centrum Nauki Kopernik, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Lubelskie Centrum Konferencyjne i Europejskie Centrum Solidarności. Współpraca będzie obejmować wzajemne wsparcie promocyjne i wymianę doświadczeń w zakresie organizowanych wydarzeń.

Poniżej linki do informacji o naszej wspólnej działalności:

http://lcklubelskie.pl/podpisanie-porozumienia-powerof4/

https://telewizja.krakow.pl/?videos=powerof4-krakow-warszawa-gdansk-i-lublin-lacza-sily

http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/sila-czterech-pomoze-w-rozwoju-branzy-konferencyjno-kongresowej_22130.html

Zapraszamy do kontaktu i na nasze strony internetowe, gdzie znajdziecie Państwo informacje o każdym z obiektów „Power of 4”:

www.lcklubelskie.pl

www.ecs.gda.pl/wynajem

http://icekrakow.pl/

www.ckk.kopernik.org.pl

Ulotka informacyjna dotycząca naszej współpracy >>

 

Rozmowa z p. Anną Wodą, kierownikiem Działu Organizacji Konferencji i Imprez Centrum Nauki Kopernik.

 

Power of 4, czyli cztery NAJ Centrum Konferencyjnego Kopernik

  1. Największy atut: miejsce, czyli świetna lokalizacja nad Wisłą w przestrzeni Centrum Nauki Kopernik.
  2. Największa zorganizowana impreza: oficjalne wydarzenia w ramach polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.
  3. Najciekawsza scenografia wydarzenia: sale otoczone i wypełnione klockami LEGO
  4. Największe marzenie: organizacja międzynarodowej imprezy, wykorzystującej w pełni posiadaną możliwości CKK i bogate zasoby CNK.

 

Rozmowa z Anną Wodą o działalności centrów konferencyjnych w ramach powstałego porozumienia.

 

Skąd się wziął pomysł na porozumienie Power of 4?

Chcieliśmy połączyć działalność obiektów o średniej wielkości z różnych miejsc w Polsce. To miały być takie centra konferencyjne, które nie konkurują ze sobą w danym regionie. Sam pomysł został zaczerpnięty z praktyk innych krajów, m.in. Niemiec i USA, gdzie takie stowarzyszanie się w ramach branży jest bardziej rozpowszechnione.

Jaki jest cel takiej współpracy?

Celem jest wspólna promocja całych regionów i konkretnych miejsc. Kluczem doboru był podobny, wysoki poziom obsługi klienta oraz tematyka prowadzonych wydarzeń i propozycja dodatkowych atrakcji obiektu. Wszystko to składa się na wspólną realizację ciekawych eventów. Staramy się wymieniać dobrymi praktykami oraz doświadczeniami. Dzięki temu wspólnie się rozwijamy.

Jakie działania będziecie podejmować?

Skupimy się na współpracy poprzez promocję, wspólne występowanie na targach eventowych, wspólnym marketingu. Dopiero zaczynamy naszą wspólną drogę. Chcemy się wymieniać wydarzeniami. Jeśli klientowi nie zależy na stolicy, to z chęcią polecimy mu Kraków, Lublin lub Gdańsk, w zależności od profilu i założeń zlecającego. To są zadania na początek. Zobaczymy, jak nasza branża MICE będzie się rozwijać. Obszar naszego działania jest dość nowy na rynku i jeszcze nie do końca opisany oraz zbadany. Działamy w szeroko pojętej turystyce i staramy się współtworzyć kolejne oferty dla branży spotkań. Mamy nadzieję, że współpraca między obiektami i miastami się zacieśni oraz stworzy nowy wymiar tworzenia eventów.

Cztery centra, które obejmuje porozumienie są od siebie dość znacznie oddalone. Jak chcecie wspólnie przyciągnąć klientów? Jak ich namówić by przenosili wydarzenia między stowarzyszonymi centrami?

Mamy swoje supermoce! Nasze obiekty łączy rozmiar oferowanej przestrzeni, są to obiekty średniej wielkości, oraz wysoki poziom obsługi, ale każde z centrów jest inne. Każdy z nas może zaproponować coś innego. Czymś innym zachwycić. Zarówno my, jak i ECS w Gdańsku, możemy zaproponować klientom zwiedzanie niezwykłych wystaw. Ofertę Lubelskiego Centrum Konferencyjnego poszerza współpraca z mieszczącym się tuż obok Centrum Spotkania Kultur. Najnowszy z obiektów – ICE Kraków – to miejsce, gdzie poza wydarzeniami typu kongres czy konferencja, mogą się odbywać koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Każdy z nas jest unikatowy. Wystarczy zajrzeć na nasze strony internetowe i do naszych ulotek.

Jak do waszej współpracy podchodzi branża MICE?

 W branży pracują świetni ludzie. To są prawdziwi fachowcy, z którymi można szczerze porozmawiać i wymienić się dobrymi praktykami. Czujemy ich wsparcie. Mamy nadzieję, że do zaproponowanego przez Power of 4 modelu współpracy uda nam się przekonać inne podmioty z branży.

Co w Waszym projekcie uważasz za najważniejsze?

Przede wszystkim warto być razem. Trzeba pracować nad wspólnym rozwojem i ciągłym doskonaleniem się. Dzięki temu będziemy w stanie oferować więcej naszym klientom. Wraz z członkami porozumienia staramy się regularnie spotykać. Rozmawiamy i pracujemy, aby coś zmienić w branży. Działając wspólnie, jesteśmy silniejsi, możemy kreować wydarzenia. To sprawia, że jesteśmy atrakcyjni dla klientów. Chcemy pokazać wspólną siłę różnych obiektów – nie musimy ze sobą we wszystkim konkurować, ale raczej współpracować i rozwijać się.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Anna Antos